Hulp bij rampen

Tijdens een ramp werken we nauw samen met het Rode Kruis, GGDGHOR Nederland en het Instituut Fysieke Veiligheid.

Als er veel slachtoffers zijn, hebben we meer ambulancezorg nodig. Die is beschikbaar omdat we in heel Nederland op dezelfde manier werken. Daardoor kunnen andere regio’s ons snel helpen (en wij hen als dat nodig is). Daarbij kunnen we ambulancepersoneel inzetten dat niet meer bij ons in dienst is. Voor hen zijn er dan speciale calamiteitenvoertuigen beschikbaar.

Om dat soepel en snel te doen, ontwikkelden we een crisisplan. Aan de hand daarvan trainen we al onze medewerkers.

Als er een grote ramp is, staan we er natuurlijk niet alleen voor. De vrijwilligers in de Noodhulpteams van het Rode Kruis helpen de lichtgewonde slachtoffers. Daardoor kunnen ambulancepersoneel en traumateams zich richten op zwaargewonde slachtoffers. De Noodhulpteams worden door het Rode Kruis opgeleid.

Grootschalige Geneeskundige Bijstand

Deze animatie laat zien hoe de Grootschalige Geneeskundige Bijstand (GGB) in de praktijk werkt. Wilt u meer weten over GGB? Kijk dan op GGD GHOR Kennisnet via deze knop.